Trang 1/2 12 CuốiCuối
Hiện kết quả từ 1 tới 10 của 18

Chủ đề ::: VirtualDJ Remote (đã có trên iPhone)

Thanks
    3.229

Mặc định VirtualDJ Remote (đã có trên iPhone)

VirtualDJ Remote

$9.99
    Category: Music
    Updated: Dec 21, 2010
    Current Version: 1.0.1
    1.0.1
    Size: 0.7 MB
    Language: English
    Seller: Atomix Productions Inc.
    © 2010 Atomix Productions Inc.
    Rated 4+
    Requirements: Compatible with iPhone, iPod touch, and iPad. Requires iOS 3.0 or later

What's New in Version 1.0.1

fix a bug where text were not always displayed the first time a skin was loaded.

Xem các chủ đề tương tự:

2. Trong số 14 thành viên sau đây đã cảm ơn T & T cho bài viết này:

0936366786 (01-03-2012), AndyPhuc (11-02-2011), bemapsatthu (29-01-2011), bin_bull (05-03-2011), burberry01 (15-01-2012), duongvanlong (29-01-2011), LilVietBoiz (29-01-2011), nickluu (27-10-2011), saodenvn (05-02-2011), thanhdh (27-10-2011), Tuan.Lee (29-01-2011), Xấu Trai (11-02-2011), xversion1 (29-01-2011), yaibu86 (28-07-2011)

LilVietBoiz đang ẩn Member ViP Tài sản: Iphone 1-2-3-4-5 ( Iraq ) iOS hiện tại: 6.1.2 Baseband: ko quan tâm :) SHSH: ko cần :)
    Thanks
    729

hehe đợi cái này lâu lắm rồi . Thx
    No Pain No Gain

Thanks
    8

cái này đã crack chưa ạ? >"<

Xấu Trai đang ẩn Thành Viên Tâm Huyết Tài sản: 4 - Ipad 2 mini iOS hiện tại: 6.1.3 - 7.1.1 Baseband: W k quan tâm :)) SHSH: all
    Thanks
    497
    Blog Entries
    1

Quote Nguyên văn bởi ti_xinh Xem bài viết
    cái này đã crack chưa ạ? >"<
    Đã được crack rồi bạn.
    Cái này mix nhạc đã phải biết

Thanks
    1

...Sao của mình vừa bật lên nó cứ hiện lên là "trying to locate Vitualdj " vậy bạn nhỉ??có ai bị giống mình không

b1u3eyes đang ẩn Thành viên tích cực Tài sản: Ipod Touch Gen 3 iOS hiện tại: 5.1.1
    Thanks
    19

Quote Nguyên văn bởi kymsandy Xem bài viết
    ...Sao của mình vừa bật lên nó cứ hiện lên là "trying to locate Vitualdj " vậy bạn nhỉ??có ai bị giống mình không
    bạn cần tạo 1 cái adhoc trước

P/s:
    http://www.mediafire.com/?4ng1tfu4lvdptvk

8. Các thành viên đã cảm ơn b1u3eyes cho bài viết này:

bin_bull (05-03-2011)

Thanks
    453

Quote Nguyên văn bởi b1u3eyes Xem bài viết
    bạn cần tạo 1 cái adhoc trước

P/s:
    http://www.mediafire.com/?4ng1tfu4lvdptvk
    Bạn có thể hướng dẩn rỏ tí dùm mình đc kg ?

Thanks
    453

Quote Nguyên văn bởi kymsandy Xem bài viết
    Mình củng bị như vậy bạn ơi , nó cứ way hoài , bấm vô màng hình thì nó báo như vầy nè , bạn giúp dùm mình với . Thanks
    Lần sửa cuối bởi bin_bull; 06-03-2011 lúc 08:51 AM

Thanks
    3.229

sorry đã ghi thiếu hướng dẫn

Apps này cần phải kết nối với các VirtualDJ phần mềm chạy trên máy Mac hoặc máy PC. Các phần mềm VirtualDJ có sẵn cho miễn phí trên www.virtualdj.com

b1u3eyes đang ẩn Thành viên tích cực Tài sản: Ipod Touch Gen 3 iOS hiện tại: 5.1.1
    Thanks
    19

Sau đây mình xin hướng dẫn cách tạo Adhoc, các mem gặp trường hợp như các bạn đã giải quyết thành công vấn đề đó khi sử dụng cách này!!!

How to Set Up an Ad Hoc Wireless Computer-to-Computer Network

Step 1: Creating the Ad Hoc Wireless Network
    First, open the Network and Sharing Center. Click on 'Set up a new connection or network'.

The 'Set Up a Connection or Network' wizard will now start. With it, you can configure all types of connections, from a normal network to a VPN connection to your company network or an ad hoc (computer-to-computer) network. From the list of choices, select 'Set up a wireless ad hoc (computer-to-computer) network', and click Next.

You will see a new window which describes the things you can do on a wireless ad hoc network. Read the contents of the window and click Next.

Now it is time to set up the network. First, type the network name and then select the security type you want to use. For more security, I recommend you choose WPA2-Personal. It provides better encryption and it is much harder to crack than WEP. Then, type the password you want to use and, in case you want to use this network on other occasions, check the box that says 'Save this network'. When done, click Next.

The wizard will now create the network. This activity should take no more than a few seconds.

When finished, you will receive a notification that the network has been created and it is ready to use. Make sure you don't forget the password and then click on Close.

Step 2: Connecting Other Computers to the Network

Now it is time to connect other computers to this network. On the client computer, click the network icon from the notification area and you will see the list of available networks. Select the ad hoc network which you just created and click on Connect.

You will be asked to type the password. When done, click on OK.

Windows 7 will now take a few seconds to connect to the network.

When done, the window shown above will be gone and you can now start using the network.

Step 3: Sharing Files & Folders on the Network

After setting up an ad hoc computer-to-computer network and connecting all client computers, one would assume that features such as file sharing, networking discovery, etc. will be working and you would be able to start sharing the content you need. Unfortunately this is not the case.

After a client is connected, it will spend a few seconds identifying the network. When this happens, the Network and Sharing Center will look similar to the screenshot below.

After the network is identified, Windows 7 will assign to it the public network profile. This means that you cannot share anything. Another problem is the fact that you cannot change the assigned network profile from public to work or home.

This means that you have to manually change the network and sharing settings for the public network profile. To learn how to do this, check out our tutorial on How to Customize Network Sharing Settings in Windows 7. Make sure you turn on all the features you need for the public network profile on all computers which are part of your network.

P/s: mình chưa test cách này nhưng các mem ở những forum khác đã thành công.

Trang 1/2 12 CuốiCuối